Psychologen zien opvallend effect: sport kijken maakt mensen gelukkiger dan gedacht

Onderzoek onder ruim 7000 Britten. Vooral live wedstrijden blijken meer te bieden dan vermaak alleen: ze versterken sociale contacten en geven mensen meer zingeving. Sport kijken maakt mensen gelukkiger en minder eenzaam, blijkt uit onderzoek onder ruim 7000 Britten. Vooral live wedstrijden blijken meer te bieden dan vermaak alleen: ze versterken sociale contacten en geven mensen meer zingeving.

Cognitief psycholoog Helen Keyes van de Anglia Ruskin University in Engeland raakte zelf geïnteresseerd in die vraag tijdens een sportmoment met haar familie, zo vertelt ze aan Times. „Wat is het aan deze sport of dit evenement dat je leuk vindt? Is het de sport zelf? Zijn het de mensen om je heen? Het gevoel van samenzijn?”, vroeg ze zich af. Haar broer en vader, allebei fanatieke sportvolgers, hadden daar zelf nooit echt over nagedacht.

Voor Keyes is dat precies waarom sport zo interessant is voor psychologen: het gaat niet alleen om het spel, maar vooral om wat het met mensen doet buiten het veld.
Onderzoek onder 7000 Britten laat positief effect van live sport zien
Uit onderzoek van Keyes en collega’s onder meer dan 7000 mensen in het Verenigd Koninkrijk blijkt dat het bijwonen van live sportevenementen duidelijke effecten heeft op welzijn. Mensen geven aan dat hun leven meer de moeite waard voelt, dat ze minder eenzaam zijn en dat hun algemene tevredenheid hoger ligt.

Lees hier het volledige artikel.

 

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.