Als transplantatiechirurg ziet Frank Dor de uitersten van het leven: doodzieke mensen, maar ook één van de mooiste gebaren denkbaar: het doorgeven van leven. Voor al die orgaandonoren wil zijn werkgever, het Erasmus MC in Rotterdam, een plek die zegt: dankjewel dat je een leven redde.
Hij voelde zijn leven wegvloeien. Nog kort geleden was de veertiger een robuuste metaalbewerker. Ladders draafde hij op en af, machines tilde hij moeiteloos van de grond. Maar nu hakte het nierfalen erin, hij was volkomen afhankelijk van dialyse. Werken of sporten lukte niet meer. Het ergste vond hij dat hij geen vader meer kon zijn voor zijn twee kinderen. Een donor bleek moeilijk te vinden. Totdat die ene vriend opstond.
“Die vriend heeft er lang over nagedacht”, vertelt transplantatiechirurg Frank Dor. De operaties worden uitgevoerd door Dor of door één van zijn collega’s: “De vriend is ook vader, maar zijn kinderen zijn volwassen, met weinig kans op nierziekten. Bovendien verklaarden vrienden en familieleden zich bereid om eventueel een nier aan hen af te staan, mocht dit ooit nodig zijn. Zijn vriend is dankbaar dat hij straks zijn leven terugkrijgt. Door het hele traject zijn de mannen nog betere vrienden geworden.”
Lees hier het volledige artikel.
