Twee Amerikanen en een Japanner hebben de Nobelprijs voor de Geneeskunde ontvangen voor hun onderzoek naar het verminderen van immuunreacties waarbij het lichaam zelf wordt aangevallen. Hun ontdekkingen maken nieuwe behandelingen tegen onder meer kanker en auto-immuunziekten mogelijk.
Mary Brunkow en Fred Ramsdell uit de Verenigde Staten en Shimon Sakaguchi uit Japan kregen de prijs maandag toegekend. Het Nobelcomité roemt hun ontdekkingen op het vlak van perifere immuuntolerantie.
Met perifere immuuntolerantie voorkomt het menselijk lichaam dat het immuunsysteem zich richt op eigen weefsels in plaats van indringers van buitenaf.
Volgens het Nobelcomité hebben de inzichten van de drie wetenschappers “de basis gelegd voor nieuw onderzoek en nieuwe behandelingen tegen onder meer kanker en auto-immuunziekten”. Ook kan hun onderzoek transplantaties in de toekomst veiliger maken.
Lees hier het volledige artikel.
