In wiens belang: de vrouw.
Wordt het perspectief van de vrouw wel voldoende meegenomen in de dialoog over ingrijpen in embryo-DNA, vroeg de redactie van NEMO Kennislink zich af. Nemo Kennislink ging op onderzoek uit.
Een rijtje gespreide vulva’s gaapt de bezoeker aan. Zó ziet een bevalling eruit, en zó een baarmoeder met foetus. Een zwangerschap, maar dan zonder zwangere vrouw, gestript van zorgen, gêne en pijn. De zwangerschapsmodellen en oefenbekkens, te zien in de voorstelling Vrouwen als technologie in het Design Museum in Den Bosch, werden gemaakt voor mannelijke artsen in opleiding en vroedvrouwen.
Onze leestips
Sommige van de modellen zijn al meer dan een eeuw oud en laten een ‘gestileerde en geïsoleerde weergave’ zien van delen van het vrouwelijk lichaam, zo kan de bezoeker van het museum in het bijschrift lezen. De focus lag in het ontwikkelen van behandelingen en medische kennis over de voortplanting vooral op het nieuwe leven dat in het lichaam groeide, en niet op dat wat de vrouw ervaarde. ‘De vrouw als broedmachine’, zo schrijft het museum.
Lees hier het volledige artikel.
