Ook testuitslagen liggen op straat.
Hackers hebben de gegevens gestolen van meer dan 485.000 vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker.
Volgens Bevolkingsonderzoek Nederland gaat het niet alleen om hun persoonlijke informatie, zoals naam en adres. Van een deel van de vrouwen zijn de testuitslagen van uitstrijkjes en zelftesten ook gestolen.
‘Enorm geschrokken’
Elza den Hertog, de bestuursvoorzitter van Bevolkingsonderzoek Nederland, zegt dat het instituut enorm is geschrokken. „We begrijpen dat vrouwen die via ons hebben deelgenomen aan bevolkingsonderzoek hier natuurlijk ook heel erg van schrikken. Aan hen wil ik graag zeggen dat het ons ontzettend spijt dat dit is gebeurd. Meedoen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker is voor veel vrouwen sowieso al spannend. En dan krijg je nu te horen dat daarbij mogelijk ook nog je persoonsgegevens zijn gelekt.”
Kwaadwillenden kunnen de gestolen informatie gebruiken voor fraude. De deelnemers van wie de gegevens zijn buitgemaakt, krijgen in de komende week een brief met meer informatie.
Lees hier het volledige artikel.
