De Eerste Kamer heeft met algemene stemmen het wetsvoorstel Participatiewet in balans aangenomen. Het bevat meer dan 20 maatregelen die eraan bijdragen dat mensen met een bijstandsuitkering sneller aan het werk gaan of op een andere manier meedoen. Ook blijft je inspannen om de taal te leren definitief verplicht.
Staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie): “Wie in de bijstand zit, moet weer aan het werk, meedoen of de taal leren. In dit aangenomen wetsvoorstel zitten ruim 20 maatregelen die dat verder stimuleren. Ook blijft duidelijk dat de bijstand niet vrijblijvend is: er staan verplichtingen tegenover. Zoals het leren van de taal om zo de kans op een baan te vergroten.”
Stimuleren van werk
Een bijstandsuitkering moet erop gericht zijn dat mensen weer aan de slag gaan. De te ingewikkelde regels werken dat nu soms tegen. Mensen zijn huiverig om vanuit een uitkering te gaan werken. Ze zijn bang dat ze toeslagen moeten terugbetalen en weten niet of ze erop vooruitgaan. Door deze wet krijgen mensen meer financiële zekerheid als ze gaan werken. Zo worden de bijverdiengrenzen om te werken met behoud van uitkering verruimd, zodat mensen de eerste stap naar werk kunnen zetten. En kunnen gemeenten een ‘bufferbudget’ toekennen. Dit zorgt ervoor dat mensen die te maken hebben met wisselende inkomsten uit werk daar ook voor beloond worden.
Lees hier het volledige artikel.
