Liever een goede buur dan een noodpakket

Crisisexpert Kenny Meesters over het noodpakket.
De overheid roept burgers op zich voor te bereiden op oorlog, door een noodpakket in huis te halen. Is dat echt nodig? En helpt het genoeg? “Ken de mensen in je omgeving, dat is veel belangrijker.”

De overheid lanceerde vorig najaar een website, Denk vooruit, waarin burgers aangemoedigd worden zich voor te bereiden op oorlog en rampen. Op de website waarschuwt de overheid dat de dreiging groter wordt door internationale spanningen, zoals de militaire inval van Rusland in Oekraïne. Burgers krijgen het advies contant geld, kopieën van ID-bewijzen en zelfs een noodpakket paraat te hebben. NAVO-baas Mark Rutte waarschuwde begin december al voor oorlog. Dit jaar komt de overheid met een campagne om mensen voor te bereiden.

Is dat niet wat overdreven? En helpt het überhaupt om een noodpakket in huis te halen? *We (*Nu.nl) vroegen het Kenny Meesters, onderzoeker bij de Universiteit van Tilburg. Hij is expert in de informatievoorziening rond rampen en doet niet alleen onderzoek naar crisismanagement, maar werkt ook bij de VN en de EU als informatiemanager tijdens humanitaire hulpverlening.

Lees hier het volledige artikel.

 

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.