FIH: Ruggenmergstimulator met BCI om armfunctie te herstellen na dwarslaesie

Voor het eerst is een ARC-IM ruggenmergstimulator geïmplanteerd in de hersenen van een mens om de functie van de bovenste ledematen na een dwarslaesie herstellen. Dat heeft technologiebedrijf ONWARD Medical N.V. bekendgemaakt. Het device werkt in combinatie met een draadloze brein-computer interface (BCI). De implantatie is succesvol verlopen.

Vorige maand werden twee procedures uitgevoerd in het Centre Hospitalier Universitaire Vaudois (CHUV) in Lausanne. De ARC-IM implantatieprocedure vond plaats op 14 augustus 2023 en negen dagen later werd de BCI WIMAGINE® van CEA-Clinatec geïmplanteerd*.

De BCI is ontworpen om de intentie van een verlamd persoon om zijn bovenste ledematen te bewegen op te vangen en gebruikt kunstmatige intelligentie om die gedachten te decoderen. ARC-IM zet de gedecodeerde informatie vervolgens om in ARC-IM therapie – precieze stimulatie van het ruggenmerg – wat resulteert in gedachtegestuurde beweging.

Lees hier het volledige artikel.