‘Combinatie van diagnostiek en behandeling met radioactieve stoffen zal een vlucht nemen’

Ziekenhuisapotheker Harry Hendrikse is recent benoemd tot hoogleraar aan het Erasmus MC. Hij houdt zich bezig met theranostics: een relatief nieuw vakgebied waarin radioactieve stoffen worden gebruikt voor diagnostiek én behandeling. Deze therapie gaat de komende jaren een vlucht nemen, voorspelt Hendrikse in zijn oratie.

Een aantal jaren geleden had nog bijna niemand in de wereld van radioactieve geneesmiddelen het over theranostics. ‘Inmiddels kun je geen nucleair geneeskundig congres meer bezoeken of je hoort erover. Er zijn constant nieuwe studies en ontwikkelingen’, zegt Harry Hendrikse, hoogleraar Translationele Radiofarmacologie in Erasmus MC. Hij houdt zich al een groot deel van zijn carrière bezig met de combinatie van diagnostiek en behandeling met radioactieve stoffen. Theranostics is een relatief nieuw vakgebied binnen de radiofarmacie en nucleaire geneeskunde.

Bij theranostics wordt gebruik gemaakt van radioactieve geneesmiddelen om de tumor te lokaliseren en de karaktereigenschappen van de tumor te bepalen. Daarna kan de tumor rechtstreeks bestraald worden met radioactieve geneesmiddelen. Deze radioactieve stoffen voor therapie zenden straling uit die de tumor van binnenuit vernietigt.

Lees hier het volledige artikel.

 

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.